Siin on valik pilte, mille loomisel olen kasutanud kiirte trasseerimise tehnoloogiat. Programm, mida mina selleks kasutan, kannab nime POV-Ray ja on tasuta saadaval igale ühele, kel aga julgust oma kätt proovida on. Hoiatan aga kohe ette, et hiirega purkide laualetõstmise meetodit POV-Ray ei paku, tuleb hoopis tekstifailis kogu stseeni kirjeldus ette anda. Saab kasutada küll igasuguseid CAD-stiilis programme oma stseenide defineerimiseks (ja siis tulemus mingil moel .pov-failiks teisendada), kuid POV-Ray sisendkeel tuleks paremate tulemuste saamiseks ikka selgeks õppida. Lisaks on vaja muidugi ka kiiret arvutit vastavalt kannatusele ja saadava pildi soovitud kvaliteedile ;)
Kõik pildid siin on JPEG formaadis ning nende vaatamiseks on soovitatav vähemalt 16-bitine värvilahutus (no hädapärast käib kaheksabitine (256 värvi) ka). Kohe siin lehel on näha ainult madalakvaliteediline minivariant. Korralikuma (ja suurema!) variandi vaatamiseks tuleb lihtsalt huvipakkuva pildi peal üks hiireklõps teha.
Roosast alabasterist kera lõpmata suurel malelaual. Valgustatakse kolme punktvalgusallikaga: punase, rohelise ja sinisega. Lisaks kerget udu (muidu häiriks silma silmapiirile jääv malelaud oma pikselipuruga --- antialias oli selle pildi tegemise ajal minule veel tundmatu). Pilt on 59kB suur, JPEG formaadis. 486DX2-66MHz PC tegi selle pildi Linuxi all valmis 30 minutiga.
Kaks moosipurki tammepuust laual valge seina ääres. Neist üks on tühi ja teise sees on... no ütleme moos :) See pole just eriti õnnestunud pilt: purgid on kole kandilised ja sodi laua peal on veider (neli veetilka, mis pigem klaaskuule meenutavad ja üks moosiplekk, mis ebanormaalselt korrapärane on). Pildi suurus 112kB, formaat samuti JPEG. 486DX2-66MHz sai Linuxi all selle pildi valmis 14 ja poole tunniga (sügavus 6 kiirt ja palju läbipaistvaid objekte tegid asja aeglaseks).
Selle pildi tegin ma siis, kui välja tuli POV-Ray 3.0 - tahtsin lihtsalt proovida, kuidas uue tekstiobjekti kasutamine ka on. Pildi suurus on 86kB.
Siin pildil on kujutatud pisike ruum. Laes on kaks lampi, põrandale toetub spetsiaalsel alusel julia fraktaal (see on üks variant - parameetritega mängides saab sellele palju erinevaid vorme anda). Ruumi kaks seina on peeglid, mis ei ole päris paralleelsed - selle tulemusena tekib näiline pikk kõver koridor. Pildi suurus on 61kB.
Tühjuses hõljub ümmargune marmorplaat, sellele toetub kullast äärtega kolmnurkne objekt. Selle igas nurgas on üks valgusallikas - vastavalt punane, sinine ja roheline. Kolmnurga keskel on läbipaistev seest õõnes (polüakrüülist?) poolkera. Kusagil kaugel all selja taga on veel üks valgusallikas, et alusplaat paremini näha oleks. Pildi suurus 45kB.
Laua peal on kaks "etalonsilma". Ühel neist on klaaskuppel peal, teisel mitte. Kogu see värk on kinnises ruumis. Laes on kaks lampi ning tagaseinas on peegel pildi huvitavamaks muutmiseks. Pildi suurus umbes 50kB.
Üksik majakas keset vett. Esiplaanil olev rohi on koostatud suurest hulgast piklikest kolmnurkadest, mille asendid on genereeritud juhuslikena. Need seal tagaplaanil peaksid idee poolest olema mäed (mitte rünkpilved), kuid paraku ei kukkunud nad eriti loomutruud välja. Aga täielikult tõepäraste piltide jaoks on ju fotoaparaat, eks? Pildi suurus umbes 50kB.
Kui tõesti veel aru ei saanud, siis siin pildil on lihtsalt põlev küünal ja aurav kohvitass. Tegin selle pildi eeskätt soovist POV-Ray halodega (küünlaleek ja aur) mängida. Pildi suurus 45kB.
Väike eksperiment tsüklitega, mida saab POV-Ray 3.0 sisendkeeles kirjutada. Tsüklitena on tehtud nii keerdtrepp kui võrkaed. Pildi orienteeruv suurus on 95kB.
Copyright © 1995, 1996, 1999 Ville Hallik